| AnOOniMuss a întrebat:

Hei, intr-o opera literara am voie sa scriu orele cu cifre? Adica ceva de gen: " Era ora 5.00 a.m." sau trebuie sa scriu "Era ora cinci dimineata"? Sau sa scriu "El este Numarul 1" sau "El este Numar Unu"? Scriu o carte pe wattpad si m-am blocat, stiu ca doamna educatoare ne-a invatat in clasa a 2-a ca nu e ok sa scriem asa, dar nu stiu.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

In poezie i se spune ''licenta poetica'', dreptul de a ''indoi'' putin regulile, de amorul artei. Sigur, e alegerea ta pana la urma. E important insa sa aiba intr-un fel sau altul sens.

1 răspuns:
| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Daca e vorba de literatura totul trebui scris cu litere si fara prescurtari. happy Ai grija sa le pui in pagina cum trebuie.