| Dianajsnnssnns a întrebat:

Hei, mai ştie cineva cum se fac apartenentele la gen si specie? Dau funda

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Pornesti de la definitie si explici fiecare element in parte, oferind exemple din opera respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te referi la structura. Pai, prima oara scrii definitia speciei sau genului(depinde), enumeri trasaturile si dai si exemple(trasaturile genului sau speciei ) si concluzia, gen: astfel, prin aceste trasaturi am argumentat apartenenta textului/romanului/etc la specia/genul...

| OanaAlexandra123 a răspuns:

Introducere, opinie, 2 argumente de ce consideri ca apartin genului si speciei, un final destul de pompos, cu o concluzie clara.