| SweetHeart a întrebat:

Hei, se spune ca mananci ca sa ai energie, si dormi ca sa cresti? E adevarat?

5 răspunsuri:
| geop a răspuns:

Daca elimini fast-food si dulciurile si dormi cele 8 ore, da e adevarat.

| SomeBody12425356 a răspuns:

Daca mananci mici si shaorma toata ziua nu pra o sa ai energie, si daca dormi o ora noaptea si restul' ziua e aproape degeaba, e adevarat dar trebuie sa stii ce sa mananci si sa dormi cat e necesar.

| ElenaSA a răspuns:

Si somnul aduce energie ca si hrana, dar cea sanatoasa, echilibrata.

| Pinocchio a răspuns:

Da, este adevarat pentru organismul in crestere, dar toate cu limite.

| barbutxxx a răspuns:

Da intr-adevar cresti mai substantial cand dormi decat cand esti treaz