| Adee26 a întrebat:

Hei TPU,
Cat de mult conteaza profilul la care esti la facultate? Eu sunt in a 10 a la stiinte ale naturii (chimie-biologie) si as vrea sa dau la litere. Ma pricep destul de bine la limbi strainehee hee. Stiu ca mai am timp sa ma gandesc dar vreau sa fiu cat de cat informata.
PS: dau fundita puppy dog eyes pentru cel mai bun si argumentat raspuns big grin.

Răspuns Câştigător
| Florinaa123 a răspuns:

Nu conteaza la ce profil esti in timpul liceului, conteaza sa stii cele necesare pentru a putea intra la facultatea dorita. Daca zici ca te pricepi la limbi straine nu e nicio problema ca esti la bio-chimie, doar ca, pentru a reusi, trebuie sa muncesti din greu sa sa faci pregatiri suplimentare. happy

1 răspuns:
| FloriNKennY a răspuns:

Cel mai bine te muti la filologie, presupun ca asta conteaza si pe mai departe.