| ccuriosull a întrebat:

Hei TPU

Dupa cum stiti ILLUMINATI fac niste ritualuri satanice secrete dupa cum ne este prezentat si in filmul Easy wide shut!

intrebarea mea este de ce fac aceste ritualuri si il venereaza pe diavol? ei sunt oameni extrem de inteligenti si foarte puternici financiar și cu o influenta extraordinara! ei chiar cred in aceste ritualuri si in satan! Nu mi se pare deloc logic acest lucru!

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

In primul rand, acesti Illuminati despre care se tot vorbeste, e doar o teorie a conspiratiei. In al doilea rand, faptul ca ar fi satanisti e o alta teorie a conspiratiei. Deci nimic adevarat pana acum. In al treilea, daca chiar exista, si ar fi cum spui tu, n-ar conta ce fac ei, pentru ca "diavolul" nu exista. Daca ar crede in el ar fi niste prosti, indiferent de cati bani ar avea in conturi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu daca te interesai si citteai cine sunt de fapt acesti illumiati.iluminatii sunt hibrizi din barbatii reptilieni coborati pe pamant(acei ingeri izginiti din rai, iti spun asa ca sa intelegi)si femeile nordice umane.Au forma umana si papa carne de om sau de animale. Unii care servesc aceti iluminati, sacrifica iar iluminatii veritabiili manaca carnea.Aceste rituale se parctica de foarte mult timp, de foarte mult timp se faceau sacrificii pentru nu stiu ce zei.Iti inchipui cine erau de fapt acesti zei. Mai multe poti cauta si citi chiar pe internet despre iluminatii si cum au aprut ei.De exemplu citeste cartea Copii matricei.

| ccuriosull explică (pentru anonim_4396):

Tu nu ai mai mult de 13 ani asa-i? Frate povestea cu reptilienii este cea mai stupida și infantila pe care am auzit-o in viata mea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ccuriosull):

Nu,am 42 de ani si crezi ce vrei tu. Poate crezi ca si lumea disparuta de dinainte de \noe, spun de atlantida ti se pare poveste infantila si stupida. Poate si faptul ca ne apropiem de momentul zero cand si aceasta lume e pe cale de disparitie, crezi ca e o poveste infantila.Treaba ta ce crezi, eu iti zic doar ca ni se abate atentia de la lucruri mult mai importante. Satanismul si ritualuri din astea se fac inca de dinainte de vremea in care se construiau piramidele.Se faceau sacrificii umane cu un scop, sacrificii inchinate zeilor, chipurile. Ce sunt de fapt acei zei? In fine daca nu crezi asta si spui ca e poveste infantila, nu mai lungesc. O zi buna.

| littlethings23 a răspuns:

Din cate stiu eu Satanismul nu il venereaza pe satana si nici Illuminismul.Satanismul e un fel de mod de a trai (dupa cele 11 legi sataniste care nu au nici o legatura cu satana). Illuminati este o societate din perioada renasterii care incerca să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. Oamenii au inceput sa nascoceasca tot felul de presupuneri cum ca ar controla tot, dar nu e adevarat.De curand am auzit ca simbolul lor, adica ochiul, simbolizeaza ochiul mintii, sau al lui Dumnezeu, pe care nu il poti pacali.Filmul pe care l-ai vazut este o prostie, aia au confundat unele simboluri si au spus ca e vorba de Illuminati. Daca acei oameni exista gandeste-te ca deja ar putea sa controleze lumea si fara ajutorul lui Satana, asa ca nu are nici o logica.