| Nox_Ater_2000 a întrebat:

Imi puteti da, va rog, un sfat? Ce limbastarina sa invat( dintre urmatoarele ) : italiana, portugheza, spaniola sau franceza? Desigur, le-am incercat pe toate dar nu stiu ce sa aleg. Va rog sa imi dati un sfat.

3 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Din cele enumerate de tine, spaniola. Mi se pare cea mai usoara dintre ele.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Engleza si germana sunt cele mai folosite in Europa. Dar, daca vrei sa calatoresti in America Latina sau chiar in SUA, si spaniola iti va fi de mare ajutor.