| mihaela11 a întrebat:

Imi puteti spune si mie daca marti 22 aprilie mergem la scoala? Am auzit multe pareri, unii spun ca mergem la scoala marti altii ca miercuri. Cum este?

12 răspunsuri:
| MIChan a răspuns:

Miercuri incepe scoala, pe 23 aprilie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Şcoala începe Miercuri 23.04.14!

"Cursuri – miercuri, 23 aprilie 2014 – vineri, 20 iunie 2014" - SURSA :
http://www.edumanager.ro/docs/ordin_structura_an_scolar_2013_2014.pdf

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!

http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| alexs99 a răspuns:

Nu,marti nu se merge la scoala.Cursurile se reiau miercuri, pe 23 aprilie.

''Ministerul Educaţiei Naţionale precizează că vacanţa de primăvară pentru elevii din învăţământul preuniversitar se desfăşoară în perioada 12 aprilie - 22 aprilie, în conformitate cu Ordinul de ministru privind structura anului şcolar 2013-2014.

Cursurile urmează să se reia, în toată ţara, miercuri, 23 aprilie. Precizarea vine ca urmare a unei informaţii false, apărută pe un site şi preluată de mai multe surse.''
Sursa:http://edu.ro/index.php/pressrel/21207
O zi buna si Paste fericit!

| Cameliapantiru a răspuns:

Miercuri, 23 aprilie, este prima zi de scoala.

| Copac13 a răspuns:

Miercuri mergem la scoala sad

| BTWIN a răspuns:

Prima zi de scoala de dupa vacanta e miercuri 23 aprilie. Daca esti din Botosani, miercuri va fi zi libera pentru ca e ziua orasului, iar scoala incepe pe 24aprilie.

| razvanytb a răspuns:

Prietene Miercuri incepem scoala

| AnonimGirl010101 a răspuns:

Buna! Iti spun siguri mergem la scoala pe 23 aprilie.de ce? pentru ca marti, 22 aprilie este a IIIa zi de paste, si nu se merge. daca vrei sa fii si mai convinsa uitate aici: http://www.gandul.info/......a-11125803

| xBlackB0y a răspuns:

La fel si mama mea este in cadru didactic si la fel si ia mi-a spus ca miercuri mergem la scoala adica pe 22 se termina vacanta si pe 23 se merge la scoala.

| Shattered a răspuns:

Buna. Marti fiind a treia zi de Pasti, de miercuri se merge la scoala.

| Muffin123 a răspuns:

Crede-mă de miercuri

| dianaSuper10 a răspuns:

Pai eu stiu ca miercuri mergem la scoala. Cel putin asa este la scoala mea. Dar te asigur ca miercuri mergem la scoala deoarece mama mea este cadru didactic si stie. Sper ca respunsul meu ti-a fost de folos happy. Funda :*