| Boca_Robert_2002 a întrebat:

Sunt in clasa a8a si as vrea sa merg la un profil mate-info intensiv informatica, dar eu nu am facut informatica in generala.
acest profil necesita studii in domeniu sau de reia in liceu totul de la 0?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Da. La liceu aflii ce este programarea. In generala la orele de info te invata word excel si componentele calculatorului. La liceu inveti gandire logica algoritmica, etc.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Totul se face de la 0 in liceu, stai linistit. Nu e cine stie ce.

| Boca_Robert_2002 explică (pentru GdX):

La orice liceu?

| GdX a răspuns (pentru Boca_Robert_2002):

Da. La liceu aflii ce este programarea. In generala la orele de info te invata word excel si componentele calculatorului. La liceu inveti gandire logica algoritmica, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In generala nu se face nimic mai mult de Word, deci nici nu ai nevoie.