| alex10Gtgta a întrebat:

Heii...De curind au inceput sa-mi placa engleza si franceza foarte mult si nu stiu cum sa lecinvat n-am cum ajutati-ma. Serios nu pot invata de loc citesc si nu-mi sta in minte nimic. ajutor. Funda

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ia lecitina, fi prezent, uita-te la filme fara subtitrare sau baga jocuri ca alea-s toate engleza. Iar cand nu sti, cauta un dictionar online si apeleaza des la el. Chiar de crezi ca nu ti minte, informatia se inregistreaza in timp.

| alex10Gtgta explică:

Am dat add sper sa accepti si sa-mi spui cum si cu ce ma ajuti ok :-)