| FuckSchool a întrebat:

Deci vreau sa stiu la ce materii se dau teza la profilele filologie si stiinte sociale. Dar si ce materii se dau la bac la aceste profile. Va multumesc anticipat ^^

Răspuns Câştigător
| ioanasilaghi94 a răspuns:

Buna. Eu anul acesta am terminat scoala profilul filologie. La acest profil teze vai da din Limba romana, lb latina, lb engleza si la alegere istorie sau geografie. La bacalaureat scris vei da obligatoriu din lb romana, istorie iar la alegere Geografie, filozofie etc. La bac oral vei da din lb romana, competente digitale, si lb engleza. La profil de stiinte socio nu stiu. Funda.

| FuckSchool explică (pentru ioanasilaghi94):

Scuze ca te intreb dar ce sunt competentele digitale?

| GreenBubble a răspuns (pentru FuckSchool):

Http://www.competentedigitale.ro/

la competente oricum e necesara doar prezenta sa treci.

| ioanasilaghi94 a răspuns (pentru FuckSchool):

Este tic-ul sau informatica. se da la calculator in Microsoft office 2010 asa am dat eu.

| FuckSchool explică (pentru GreenBubble):

Multumesc :*

8 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

La filologie dai teza la romana, engleza, istorie/geografie si latina. Iar la stiinte sociale dai la romana, engleza, logica si istorie. BAC-ul la filologie: romana, istorie, geografie/logica si la stiinte sociale la fel.

| Graendal a răspuns (pentru xtembix):

Legat de BACul la filologie... A treia materie o poti alege dintre geografie, logica, psihologie, filosofie, sociologie, economie si nu mai stiu daca mai e si altceva, dar nu numai geografie/logica

| GreenBubble a răspuns:

La filo se da teza la romana, latina, o limba straina si istorie / geografie la alegere.La bac se da romana, istorie si la alegere geografie, psihologie, filozofie, logica si argumentare, sociologie si economie.
Si la stiinte sociale e cam acelasi lucru doar ca ceva mai multa istorie...

| AndrrreaDeea a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale si dau teza la lb.romana,limba engleza, logica(clasa a 9. a), psihologie(clasa a 10.a ), filozofie si sociologie in celelalte clase depinde ce faci in fiecare an, si la alegere dintre istorie si geografie.
Bacul il dau din lb romana, istorie si la alegerea dintre geografie/logica/psihologie/filozofie/sociologie.