| CaraxD a întrebat:

Heii! Imi spuneti va rog ce materii se pot face pe clasa a 9-a la profil : economic.?

4 răspunsuri:
| abcde12345 a răspuns:

Daca este un liceu teoretic, nu pe specialitate etc, in clasa a 9 a toate clasele fac aceleasi materii, doar ca in numar diferit.
Romana, Limbi moderne I si II, Mate, fizica, chimie, istorie, geografie, biologie, religie, sport, desen/muzica, logica, optional, info, tic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai faci engleza,franceza sau germana,romana,geografie,biologie,mate,sport,religie,TIC,logica,chimie,fizica, istorie, patrimoniul unitatii, organizarea unitatii economice, calitatea produselor si serviciilor.Eu astea le-am facut.

| GabrielaIoana a răspuns:

Eu sunt la economic. Faci multe ore de specialitate de ex Patrimoniul Unitatii organizarea unitatii economice, calitatea produselor si serviciilor si materii normale mate,romana, fizica, chimie, istorie, logica, geografie, sport, informatica. O sa faci si practica 2 saptamani.

| Imstrong a răspuns:

Buna! In cls a9-a, pe langa materiile obisnuite: mate, romana, chimie, bio, fizica, geogra, 2 lb straine, istorie, sport, religie, muzica, desen, info, logica, mai sunt si materiile de specialitate: contabilitate, ETG (elemente de tehnologie generala), SCPS (studiul calitatii produselor si serviciilor)...

Dar cel mai bine ar fi sa te uiti aici:
http://madgearu.ro/desprenoi/curriculum_2008_2009.html
sunt materiile pe toti cei 4 ani de studiu.
Sper ca te-am ajutat. Fundita? :D