| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Nu prea înțeleg teorema celor trei perpendiculare. Mă puteți ajuta? (Dau fundă.)

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Ar fi greu să-ţi explic aici.
Ai adresă de yahoo/facebook?

| YouAreWhatYouRead explică (pentru MadRaven):

Da, "Roxi Adina" pe facebook. big grin

| MadRaven a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

îţi las un mesaj cu adresa mea? că nu ştiu care eşti tu laughing

| YouAreWhatYouRead explică (pentru MadRaven):

Da. laughing)

| paky112 a răspuns:

Teorema suna cam asa: ai o dreapta d perpendiculara pe un plan alfa. in planul alfa sunt incluse dreptele a si b, concurente si perpendiculare. folosind teorema celor 3 perpendiculare, rezulta ca orice punct de pe dreapta d unit cu intersectia dreptelor a si b determina o dreapta c perpendiculara pe b. daca nu ai inteles explicatia mea, cauta pe internet lectia online si vei vedea un desen explicativ.
mult succes :*