| RedBullX a întrebat:

Hello TPU.
daca am scris 2 variante de rezolvare la cateva exerciții la bac, se ia in considerare varianta buna si se puncteaza conform?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Depinde. La mate de exemplu, de obicei, e in regula si iti ia varianta corecta. Evident, daca e la vreun subiect la vreo materie cu grila nu ai nicio sansa. Se ia primul raspuns automat. La romana, iarasi, la chestii gen sinonime se ia primul. Iti urez mult noroc. Depinde si de profesorii corectori. Spera sa fie mai deschisi la minte si va fi bine.

| RedBullX explică (pentru AnonimaOk):

La matematica ma refer

4 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Atunci cel mai probabil va lua varianta corecta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se dau mai multe "variante" de răspuns/rezolvare pentru acelaşi exerciţiu deoarece NU se punctează nici una dintre ele sad

NU aveţi voie să daţi mai multe "variante" de răspuns/rezolvare pentru acelaşi exerciţiu!
Se scrie o SINGURĂ ( metodă/variantă de ) rezolvare!

Toate cele bune!

| alexs99 a răspuns:

Da, ti se va lua in considerare varianta corecta si va fi punctata.
O zi buna.