| AnushkaAxy a întrebat:

Hello!
Vreau si eu niste opinii.
Am avut probleme de sanatate si de familie si a trebuit sa renunt la clasa a11a sem 2. Bun cu toate astea am fost la profil stiinte ale naturii, eleva silitoare etc.Din cauza ca am pierdut jumatate de sem. + mai adaugam si vreo 3 luni de vacanta, memoria mea s-a cam golithee hee si imi va fi foarte greu sa ajung din nou la nivelul la care am fost.Mentionez ca reincep cls. A11a ^^
Acum parerile.La ce profil sa merg mai departe?
1. Stiinte ale naturii
2. Filologie

4 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Depinde de tine daca ti-a placut ce ai facut pana acum la SN. Poate tocmai pentru ca nu ti-a placut prea mult te gandesti sa incerci altceva, ceea ce n-ar fi o idee rea daca te gandesti bine la consecinte. La Filologie este foarte ok, profilul acesta l-am facut eu. Intr-adevar, nu este foarte greu comparativ cu alte profile, dar ai mai multe facultati la care poti merge dupa ce termini liceul. Iti sugerez sa te gandesti bine si la ce ai vrea sa faci dupa si apoi sa iei decizia cea mai buna, tinand cont si de faptul ca iti vei schimba si colegii, profesorii...

| AnushkaAxy explică (pentru IrinaAndreea):

Hmm
Ce vreau sa fac dupa liceu.pai ar fi cam multelaughing
In primul rand m-am gandit la aviatiebatting eyelashes (stiu ca pare ciudat dar imi place) laughing
In al doilea rand ar fi traducator thinking (Dar nu prra stiu multe lucruri despre meseria asta)
Si ultima ar fi judecatoare sau medic(dar cam am mult prea mult de recuperat la bio si chimie) -.-

| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

La stiinte ale naturii se face fizica, biologie, chimie, si alte chestii care sunt din punctul meu de vedere nefolositoare. Plus ca dai si bac la mate (cosmarrrrr!).
La filo e mult mai ok. Singura faza naspa e ca trebuie sa tocesti toata istoria omenirii, -.-', dar in rest e bine. Nu e la fel de stresant(zic eu) ca un profil real precum stiintele naturii.
Eu zic sa te duci la filologie, pentru ca e mai usurel.

| AnushkaAxy explică (pentru DragosEsteCuTheAngel):

De mate nu am ce sa ziclaughing imi place, dar cine stie ce profesor/oara nimeresc si parca vad ca nu o sa-si prea dea silinta sa ne faca sa intelegem.Iar la istorie e acelasi lucrul, no stress.laughing