| iarin a întrebat:

HELP! Am mare nevoie de ajutor! Trebuie sa fac un traseu turistic si nu stiu atractiile turistice din zonele respective si nici ordine in care sa le pun sad. Mergem cu masina si am vrea sa trecem prin piatra-neamti, Brasov, targu mures, transfagarasana, alba Iulia, sibiu, gura humorului, noi plecam din jud botosani. Va rog daca stiti obective turistice din aceste zone va rog sa-mi lasa-ti mesaj. Scuzati categoria dar e cea mai accesata big grin! :*

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai Lacu Rosu
cheile bicazului
manastirile din nordul moldovei

in zona Brasov catelul peles la sinaia
cetatea rasnov
castelul bran
orasul Brasov
cascada urlatoare
urcat la babele cu telecabina din busteni

orasul sibiu in sine

transfagarasean si transalpina

cetatea de la alba Iulia
castelul de la hunedoara

| Andreeacnt a răspuns:

In Alba-Iulia sa vizitezi Cetatea neaparat. Acolo o sa gasesti majoritatea obiectivelor, e mai mare decat iti imaginezi! Iar in Sibiu ai putea sa vezi centrul vechi, unde o sa gasesti si cateva muzee. happy