| γиαჯ a întrebat:

HELP ME! Aș vrea să-mi cumpăr „Hanul Ancuței" dar nu știu dacă se merită. E o carte frumoasă? Merită să o cumperi? Rog seriozitate!laughing FUNDA!

10 răspunsuri:
| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Depinde si cum se spune ca nu te poti "c a c a" in gustul omului citeste-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din partea mea e o carte de tot cacatul. Am citit carti mult mai mari decat asta intr-un timp mult mai scurt pentru ca la "Hanu lu' Ancuta" ma cam lua somnul de plictisitoare ce era.
Oricum, trebuie' la scoala, n-avem ce sa facem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu a trebuit să o citesc şi sinceră să fiu...nici n-am avut răbdare s-o termin. Mi s-a părut îngrozitor de plictisitoare ~.~

| 2Low a răspuns:

Da! Atata timp cat investesti in educatie este foarte bine.

| Mario1999 a răspuns:

Da, e destul de OK cartea, am citit-o mai demult si o voi mai reciti. Daca nu doresti neaparat sa cumperi cartea, ai putea sa o inchiriezi de la biblioteca.winking

| γиαჯ explică (pentru Mario1999):

Păi eu cumpăr cărțile pentru că îmi fac fișă de lectură și trebuie să o duc la școală când facem ceva comentariu despre ea. happy mulțumesc frumos oricum :*

| 16Gabriela a răspuns:

Nu prea, adica o poti citi si pe internet nu trebuie sa dai banii ca sa o citesti o singura data.

| lanadelsex a răspuns:

NU! Ia-o de la biblioteca, imprumut-o de la cineva, sunt sigura ca trebuie s-o aiba bunica ta prin pod. Nu merita sa dai banii pe asemenea carti, serios. Sunt atatea carti bune care asteapta sa fie cumparate, nu le face una ca asta.

| Minea_Andreea_1997 a răspuns:

Depinde de ce fel de cititor esti, de ce preferinte ai.Pot sa zic ca e un,, basic" al literaturii romane, si dupa parerea mea merita.winking