| SerenaVDW a întrebat:

HELP URGENT. FUNDA
Ce liceu imi recomandati din Bucuresti intre
-Colegiul national ion luca caragiale
- Colegiul national ion neculce
- liceul teoretic nicolae iorga
- colegiul national Mihai Eminescu
- colegiul national ion creanga

sau alte licee/colegii bune cu media de la 8.85 in jos
si argumentati de ce va rog.
cel mai complex raspuns FUNDA

Răspuns Câştigător
| GoBackInFuture a răspuns:

Pai, hai sa le luam pe rand. 1) Liceul Cargiale. Nu te duce acolo! Este plin de drogati si de toate vagaboandele, nu mai copii de bani gata acolo, este si zona aia a Dorobantilor, deci e fita. E scump sa stai acolo (doar uniforma, cica e vreo 450 de lei)
2) Ion Neculce. E destul de bun, nu am ce sa zic, din cate am auzit e destul de bunicel, nici prea rau, dar nici foarte bun
3) Liceul Nicolae Iorga, se invata bine, liceu grozav si inveti calumea, colectiv destul de ok, nu strica sa te duci. E un liceu bun din cate stiu
4) Colegiul Mihai Eminescu, nu prea stiu multe despre acest liceu, dar nu strica sa fie pus pe lista, nu se stie niciodata!
5) Colegiul Ion Creanga, hmm, nu prea stiu, cativa dintre prietenii mei spun ca ar fi destui tiganusi pe acolo, nu te-as sfatui sa te duci. Unii spun ca e ok, altii ca ar fi multi tiganii. Nu sunt sigur de acest liceu.
Alte licee care ti le recomand : 1)Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza, in zona Titan, am auzit ca chiar daca are media de 8, 50, crede-ma ca e bine, am auzit ca inveti calumea si acolo si ai sanse mai mari sa intri acolo.
2) Colegiul National Matei Basarab, destul de bunicel, cred ca merita sa te duci!
3) Colegiul National Elena Cuza, nu am prea multe cuvinte nici despre liceul asta, dar am auzit ca e destul de bunicel totusi si el. Acum totul depinde de ce profil vrei tu si daca vrei sa inveti la liceu, sper ca ti-am fost de folos! Succes happy

2 răspunsuri:
| LittttleMonster a răspuns:

Buna.Eu am trecut prima optiune Creanga.Si sper sa intru acolo.La filologie japoneza.Eu am auzit ca este foarte oke liceul.Se invata bine si colectivul este ok.Pana la urma ce liceu ai trecut la prima optiune? Daca ai trecut creanga si daca vrei imi poti lasa id pe privat sa mai vorbim. Pupicihappy

| IrinaIri a răspuns:

Iorga e foarte bun. Daca nu, eu iti recomand Colegiul National Octav Onicescu din sectorul 4.