| Child a întrebat:

Hey! As vrea sa stiu ce parere aveti despre domeniul de relatii publice si comunicare? Termin liceul anul acesta si as vrea sa dau la Drept in Craiova si apoi sa fac un master in Bucuresti pe Relatii Publice si Comunicare.Cat de mult conteaza acest master?(imi plac ambele facultati)

1 răspuns:
| raluk27 a răspuns:

Ideal ar fi ca facultatea absolvita si masterul sa aiba legatura una cu cealalta.
Dupa ce termini Dreptul te numesti jurist, iar cu Facultatea de Relatii Publice si Comunicare...Ce iesi de acolo? Ce relationezi si ce comunici?