| Dutu15 a întrebat:

Hey! Cine poate sa-mi zic si mie suprafata, populatia si densiatea populatiei pentru capitala Tokyo

Răspuns Câştigător
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

13,185,502 populatia
2, 187.66 km2 suprafata
6, 000/km2 densitatea populatiei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Sa dea dracu astia-s furnici.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

:v te cred!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Numai la noi cate 5 copii inclasele din scolile de la tara.ar trebui niste japoneze pe aici sa ne populeze un pic Roamania, ca si asa am scazut la numar drastic de tot.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei na de parca romancel nu sunt bune de facut copii, problema e nivelul de trai sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Asa o fi, Nu am copii inca dar vad ca cei bogati se multumesc cu un copil, maxim doi.Cei saraci insa, au copii si cate 5-6 si nu au murit niciunul de foame.mai ales lla tara cu un petic de pamant in curte si la camp, traiul e bunicel in cazul in care nu exista pretentii gen redecorarea camerei in orice anotimp Si banii de facturi se fac din munca cu ziua.Stau la sat si vad pretutindeni oameni cu copii multi dar. fara mofturi.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil nu inteleg implinirea si multumirea de a avea o familie mare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Eh,saracul e crdincios intotdeauna si ce e de la dzeu e dat.Nu fac avorturi tocmai din credinta si...lipsa de bani. Spun :"asa a vrut domnul si unde sunt trei, manaca si al patrulea„ si merg inainte.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intotdeauna...

| Dutu15 explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Multumesc!

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Manualul de geografie, un atlas geografic sau wikipedia.