| PulbereDeStea a întrebat:

Hey. Cum as reusi sa imi schimb scrisul? Acum scriu cam asa:https://iconoclastdebunker.files.wordpress.com/2008/06/j urnal21.jpg. Eu ma gandeam sa scriu ca pe calculator, cu comic sans MS. Ce parere aveti de ideea mea?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Scrisul nu se schimba usor decat daca iti schimbi atitudinea.

Poti eventual sa scrii asa cu caractere de masina de scris, insa gandeste-te ca la final, cand o sa ajungi mai departe in viata, poate la facultate, atunci viteza scrisului va conta. Nu forma.

| PulbereDeStea explică (pentru cristimihailov):

Anumite litere le scriu ca la masina de scris, iar unele le scriu de mana. Din cauza asta as vrea sa il schimb.

| cristimihailov a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Poate la scoala conteaza cum scrii. Poate.
Dar in viata conteaza doar sa poata fi citet.

Sfatul meu personal este sa te uiti catre alte directii care au nevoie mult mai mare de atentia ta.

Stai linistita, ca nu conteaza prea tare scrisul. Toti vor sa inteleaga ceea ce scrii. Atat.