| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Imi fac studiile la un colegiu de informatica si dau mai multa atentie cunostintelor in domeniul IT si mai putin notelor (chimie, biologie etc.). Fac corect? Mama zice ca am nevoie de note bune pentru un job. Are dreptate?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric ai nevoie de note bune la toate materiile, inclusiv biologie, chimie, geografie samd, pentru ca, de ele depinde nota ta generala de la sfarsit de an, cea care te poate propulsa la o facultate de IT, sau la un job bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Notele sunt irelevante pentru un job, acolo trebuie sa stii meserie. Singurele note care ar putea conta sunt cele de la bac pentru admiterea la vreo facultate de profil

| Radu284 a răspuns:

LOL
Intreab-o pe mama de ce conteaza notele la job.

| MedRex a răspuns:

Notele din liceu sunt în mare parte irelevante, mai puțin în ceea ce privește participarea ta la concursuri (fie cursuri, joburi sau chiar la facultate). O medie generală bună nu se poate face doar din materiile profilului tău, trebuie să pui umărul și la restul, mai ales dacă vrei într-o zi să mergi afară.