| Ginaa84o a întrebat:

Hey! Imi puteti spune ce se face la engleza in clasa a Xa la o clasa de intensiv (4 ore pe saptamana)? Multumesc!big grin

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Pai tipuri de scrisori, texte argumentative, texte narative, reformulari de propozitii de la direct speech>indirect speech si invers, mai recapitulezi substantivul, verbele(ca in orice clasa). In mare parte. De ce? Esti pe cls X la intensiv?(Am pus asa intrebarea nu-i obligatoriu sa raspunzi).

| Ginaa84o explică (pentru DDCC):

Da, sunt clasa a X-a la intensiv si pentru ca am o profa naspa cu care nu facem cine stie ce, ma gandeam sa invat singura acasahappy Multumesc pentru raspuns.

| DDCC a răspuns (pentru Ginaa84o):

Aha, inteleg. Esti o fata silitoare. La engleza chestia ii sa faci prima data cu o profa care stie bine explica lectiile. Dup-aia incet, incet, te mai descurci cat de cat. Daca ai ceva nelamuriri la engleza sa scrii ok? Spor.

| Ginaa84o explică (pentru DDCC):

Mersi mult! happy