| lc13cm3 a întrebat:

Hey! Maine am un concurs la biologie si am tot anulat invatatul crezand ca e usor dar cand am vazut subiectele, mi s-a parut mult mai greu. Deci cum spuneam trebuie sa invat ..nu stiu exact cat. dar cum pot invata simplu, REPEDE si usor?! Sau cum pot sti ce sa invat mai exact? Dau funda.

3 răspunsuri:
| secessumaeternum a răspuns:

Asta ce vrei sa faci tu pentru concurs nu este invatat. Daca era vorba de o materie care nu iti place da, spuneam ca inveti, treaca-mearga dar asa? Cu o noapte inainte de concurs? Presupun ca excelezi la biologie daca participi la acel concurs. Daca excelezi este logic ca ai multe cunostinte din acest domeniu. Asadar de ce sa mai inveti? Sau tot ce ai invatat pana acum a fost o toceala superficiala care te mentinea la suprafata? Urat!

| Vlad_Alina_1990_nfyl a răspuns:

Trebuie sa Îți repeți și apoi sa pui pe cineva sa te asculte, iar când ai treaba ai putea sa-ti înregistrezi lecțiile și sa le asculți poate Îți vine mai ușor!

| secessumaeternum a răspuns (pentru Vlad_Alina_1990_nfyl):

Cand? E 22... Sa spunem ca pana la 3 sta si invata. Crezi ca la ora 3 se trezeste taticu' sau mamica sa o asculte?