| lc13cm3 a întrebat:

Hey! Pot sa invat 70 de pagini in trei zile? laughing) Daca da, cum? straight face

15 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Eu am invatat 200 de pagini in 2 zile.
Repeti de 3 toate paginile cu pauza de 1 ora intre ele. Apoi incerci sa faci scheme, inveti schematic.
Eu le repetam de cel putin 6 ori si le stiam aproape la perfectie.
Sa nu neglijezi somnul, cel putin 7 ore de somn pe noapte.

| untu a răspuns (pentru LaLaura):

Omul normal doarme 8 ore pe noapte!

| LaLaura a răspuns (pentru untu):

Nu chiar, la copii e indicat 9-10 ore de somn.
Adultii 8 ore.
I-am spus minim 7 ore pentru ca stiu ca nu toti respecta 8 ore de somn pe noapte, creierul are nevoie mai mult de 8 ore pentru a-si reveni dintr-o zi plina de invatat.

| untu a răspuns (pentru LaLaura):

Da,ai mare dreptate LALaura, copii trebuie sa doarma mai mult de 8 ore ca sa poata dezvolta creierul si organismul!

| lc13cm3 explică (pentru LaLaura):

Eu dorm 8-9 ore happy.

| LaLaura a răspuns (pentru lc13cm3):

Bravo, asa si trebuie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți, dacă vrei cu adevărat. Te ambiționezi și te concentrezi asupra studiului. Festina lente!

| T0T a răspuns:

Sunt niste smecherii legate de memorie...EU nu as putea deoare iti trebuie antrenament si exercitii inainte.

| Doub a răspuns:

Cu multa ambitie.

Răspuns utilizator avertizat
| Syndre a răspuns:

Sigur, personal prefer să las să se adune ceva materie și să învăț odată la câteva săptămâni decât să învăț lecție de lecție. Citești de 2-3 ori și ar trebui să rămâi în cap măcar cu o schemă; îți subliniez datele mai importante și treci iar peste ele până te asiguri că ai memorat tot.

| Gogoasa24 a răspuns:

Nui adevarat scrii pe net subiectul sa zicem ca este hary poter cartea decat sa citesti vezi filmul funda amu

| Angie95 a răspuns:

ăăămmmm. nu poti sa inveti. doar daca citesti rezumatul sau ceva laughing dar ai putea citi acele pagini si fii foarte atenta si concentrata cand faci asta. o sa iti ramana in cap :*

| manubosulemanuel a răspuns:

Te uiți pe net și vezi filmul

| floresdemayo a răspuns (pentru manubosulemanuel):

Despre ce film vorbiți măi, că eu tot nu pot pricepe. Fata vrea să învețe, nu să parcurgă cu privirea niște rânduri și să rețină doar ideea.
Gândește-te, dacă fata e studentă la facultatea de drept și trebuie să învețe Constituţia României? Ce film îi propui? Ori, dacă e studentă la jurnalism și trebuie să învețe despre tipologia reportajului, ori despre tehnicile de redactare, ce film îi recomanzi?