| anonim_4396 a întrebat:

Hey! tocmai am terminat clasa a 8 si am nevoie de niste sugestii de licee din bucuresti.media mea pe acesti patru ani e in jur de 9.70. as vrea niste licee bune insa si cu medii mai mici decat a mea pentru ca imi trebuie multe optiuni.Prin licee bune ma refer la unele in care profesori sa predea bine, colegi sa fie de treaba(fara cocalari si pitipoance) si sa fie o atmosfera relaxanta, mentionez ca merg pe stiinte ale naturii.

8 răspunsuri:
| Alinvip a răspuns:

laughing Mai intai sa vezi ce nota iei la EXAMEN! laughing
Daca nu stiai acuma este 75% nota de la examen si 25% media pe cei 4 ani!
Iar daca faci un calcul rapid ai sa vezi ca nu prea iti ridica media... asta daca nu iei o nota mare in examen... daca da BRAVO!
Si inca o observatie, toate medile de intrare la orice, aici ma refer la: licee teoretice, vocationale, pedagogice CHIAR si cele industriale!
Dar daca ai spus ca vrei sa mergi la stiinte... teoreticul ii de tine. Dar cum am spus trebuie sa vezi nota la examen

| Alinvip a răspuns (pentru Alinvip):

laughing A da am uitat sa imi termin fraza la acea observatie. Toate medile de intrare la orice aici ma refer la: licee teoretice, vocationale, pedagogice CHIAR si cele industriale!
SCAD cu minim 1 punct! big grin

| SWEETY777ffff a răspuns (pentru Alinvip):

Da stiu ca 75% e nota din examen si daca am pe patru ani 9.70 nu iti imagina ca i-au sase in examene.

| Bøøgey a răspuns (pentru SWEETY777ffff):

La romana s-ar putea sa iei.

| SWEETY777ffff a răspuns (pentru Bøøgey):

Frt, am pu aceasta intrebare petru a primi sugestii de licee bune nu v-am intrebat ca voi lua eu in examen.Ca sa va fie mai usor am luat 9 ina mbele simulari.

| SWEETY777ffff a răspuns (pentru SWEETY777ffff):

Ignora scrisul, ma grabeam.

| Bøøgey a răspuns (pentru SWEETY777ffff):

Greu de crezut ca graba e de vina...

| xjr97 a răspuns:

Depinde in ce zona stai (nu iti va conveni sa pierzi mult timp pe drum). Pt stiinte ale naturii, Iorga, Creanga, Hasdeu (dintre cele cu medii peste 9). Iti sugerez sa eviti Spiru si Cantemir pentru ca le vei termina stiind mai putin decat atunci cand ai intrat. Succes la Evaluare! happy