| Mizuki99 a întrebat:

cam intr-o luna incepe scoala ( clasa a 9 a pentru mine) si as vrea sa stiu lectiile de chimie pe care le-ati invatat in a noua.

dau FUNDA* :d

Răspuns Câştigător
| Madu2027 a răspuns:

Metale Nemetale LEGĂTURI CHIMICE Invelisul de electroni PH-ul solutiilor Oxidare și reducere Reactii redox Bazele de tip s Legatura ionica ACIZI SI BAZE Recţii cu transfer de electroni si de aici nu mai stiulaughing)

2 răspunsuri:
| mihaela0205 a răspuns:

Http://www.didactic.ro/......ele/normal
Caută și tu aici la lecțiile pentru clasa a 9-a. :)

| AnushkaAxy a răspuns:

Aaa.ce pacat ca nu sunt acasa ca ti le-as fi spus cu bucurie. Oricum daca inveti in clasa a9a cum trebuie si vrei sa dai bacul din chimia de a9a sa stii ca se ia cu usurinta nota 7.winking