| iarbaverde a întrebat:

Cum este la liceu? Cat timp a durat pana v-ati acomodat cu profesorii si cu ceilalti colegi si care clasa e mai grea? Care e cea mai frumoasa amintire? Am auzit ca anii de liceu sunt cei mai frumosi. Ar trebui sa ma comport natural (sunt foarte dificila) sau ar trebui sa incerc sa ma inteleg bine cu ceilalti? Stiu ca sunt multe intrebari, dar am si eu emotiihappy si vreau sa stiu cum va fi.

Răspuns Câştigător
| tramtram a răspuns:

Pai,cand o sa intri la liceu in clasa a 9-a o sa fie ca si in a 8-a nu o sa vezi diferenta decat ca o sa ai colegi noi...o sa stati ca mutii in banca vreo 1 sfert sau jumate de semestru pana va cunoasteti mai bine a 10a incepe putin sa se schimbe a 11-a, a12-a o sa se comporte si profesorii mai diferit o sa va dea sfaturi pentru viitor etc...insa sa stii de la mine ca mereu vor fi certuri intre voi colegii, barfe si bisericuti!

14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sincer mie nu mi-a placut deloc in a9a, tot plangeam, ziceam ca am in clasa doar fitoase si grupulete. Apoi m-am obisnuit iar clasa a 11a si a 12a au fost super ca eram sigura ca o sa plang la festivitatea de absolvire laughing la inceput s-ar putea sa fie mai greu, dar apoi te obisnuiesti, si depinde de tine cum va fi liceul pentru tine, o amintire placuta sau neplacuta. incearca sa imbini distractia cu scoala. nu sta toata ziua in casa, fa-ti prieteni, iesi in oras, gaseste-ti un hobby, acum ai parte de multe noi experiente dar si pregateste-te pentru scoala si nu ai probleme cu profesorii sau parintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum este la liceu? Oribil, ma rog, la ce liceu sunt eu. Domina cocalarii si tiganii. Cu profesorii m-am obisnuit in 2-3 saptamani, cu baietii intr-o zi, cu colegele mai greu. Anii de liceu sunt cei mai urati, am in clasa doar prosti si pitipoance. Comporta-te natural. Din 26 insi, eu ma inteleg doar cu 5.
Ti-as zice si mai multe lucruri, dar iar imi sterge raspunsul, noroc.

| ayosmdk a răspuns:

Si eu trec a 9-a si am putine emotii.
Imi spuneau cateva prietene care sunt deja la liceu ca ele nu au avut nicio problema.Ele sunt la Enachita Vacarescu, un liceu despre care am auzit multe lucruri rele ( gen droguri, fitosi, profesori nedrepti etc )
Dar ele mi-au spus ca e super, s-au acomodat in primele doua saptamani si cu profii si cu colegii, profesorii sunt draguti cu ei, nu au probleme intrei ei, nu se cearta...
Nu stiu ce sa cred dar depinde de colegi... Daca o sa ai in clasa bogatani fitosi sau cocalari si pitipoance ( scuze vocabularul dar asta e adevarul ), ma "indoi" ca o sa iti placa liceul sau ca o sa ai amintiri prea frumoase happy

| iarbaverde explică (pentru ayosmdk):

Mersi! si succes si tie la liceu!

| ayosmdk a răspuns (pentru iarbaverde):

Idem
La ce liceu ai intrat?

| iarbaverde explică (pentru ayosmdk):

Lucian Blaga din Sebes / Alba. Tu?

| ayosmdk a răspuns (pentru iarbaverde):

Ienachita Vacarescu din Targoviste, jud Dambovita
Ai intrat la un liceu bun, de fapt colegiu national. Bravo!

| iarbaverde explică (pentru ayosmdk):

Mersi la fel!

| Ceriik a răspuns:

Depinde de colegii pe care o sa ii ai. Daca ai colegi naspa, liceu nu va fi o perioada prea roz.

| iarbaverde explică (pentru Ceriik):

Sper sa fie niste copii normali, fara prea multe figuri laughing Mersi!

| yonutz13snp a răspuns:

Deci cum este la liceu, pentru ca intrebarea este veche? xD

| insomniak87 a răspuns:

Da, sunt cei mai frumosi ani, ideea e sa inveti si sa te distrezi in acelasi timp, adia sa inveti de placere. nu face greseala sa te departezi de carte ca e nasol si apropo cel mai tare moment este festivitatea de absolvire. aici gasesti fotografii cu festivitati de absolvire : www.gradfest.ro