| Anonim03747373 a întrebat:

Intru clasa a 7-a si as vrea sa stiu cat de grea o sa fie chimia si biologia? La chimie o sa facem experimente sau doar o sa ne dea de invatat?...Dau funda celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ee faceti experimente. Alea doar la facultate, daca vrei sa te duci. Ce e prin gimnaziu si chiar si prin liceu e joaca de copii. Materia nu e grea, nici la chimie nici la biologie. O sa aveti de invatat, chimia nu e asa cum v-o imaginati voi.

| asdfghjkl5502 a răspuns:

Chimia nu este foarte grea, cat despre experimente, depinde de profesor. La biologie o sa aveti mai mult de invatat, dar nici aici nu e greu