| adrili10 a întrebat:

la evaluarea nationala la subiectul 2 la exercitiile 3 si 4 am gresit cate cva.adica la 3 am scris in loc de adj pron posesiv am scris pron posesiv
si la 4 la acest am scris atribut pronominal cate puncte imi da.

Răspuns Câştigător
| Alex1234123 a răspuns:

In general conteaza profesorum care corecteaza.

La exercitiu 3 daca ai un profesor bun puncteaza complet, daca este mai rau poate scadea cateva sutimi, dar tot puncteaza!

Bafta la mate si sper ca ai luat nota mare la romana!

2 răspunsuri:
| 34asdfg76543jh a răspuns:

Nu-ti da nimic. e ca si cum ai pune substantiv. nu-ti puncteaza nimic daca nu pui denumirea completa.