| Michaela89 a întrebat:

Nivelul meu la engleză este B2. Ce trebuie să fac pentru a ajunge la C1? Cât trebuie să lucrez și ce anume?

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Banuiesc ca vorbesc despre simulari sau examinari scolare. Acolo nu reflecta realitatea, deoarece daca inveti pe de rost toate 200 de biliete si le sti iei calificativul maxim desi nu sti engleza. Ca sa inveti engleza ai nevoie de meditator si de cursuri adevarate, Daca vrei doar ca sa iei calificativ mare la scoale inveti pe de rost acele hartiute.

| IoanaPsy a răspuns:

Exista carti la centrul de carte straina Sitka. Recomand seria de carti pentru testul Cambridge Proficiency in English C1-C2. Si desigur, un profesor te-ar putea ajuta. Ce trebuie sa lucrezi? Pai tot: vocabular, gramatica, eseuri, exprimare libera, lectura. Alege romane sau reviste din cele preferate si citeste-te in engleza.