| Panteraa a întrebat:

Pentru cei de clasa a 8-a care au dat azi Evaluarea Nationala. La subiectul al 2-lea la 5 cate propozitii ati gasit in fraza? Eu 2: prima "Vom selecta trei texte finaliste" care era principala si a doua "care vor fi publicate pe site pentru a putea fi comentate de voi" si asta era atributiva.

Răspuns Câştigător
| Alecs19 a răspuns:

Http://meditatii-la-romana.blogspot.ro/.......html.Uite aici panteraa... Bafta si la mate!

4 răspunsuri:
| DiannaaMiha a răspuns:

Da asa este

| Alecs19 a răspuns:

Ai facut bine, sper sa iei o nota mare. FELICITARI!

| Panteraa explică (pentru Alecs19):

Mersi. Sper si eu sa iau o nota mare. Toti cei cu care am fost eu in clasa au zis ca sunt 3 propozitii si de asta m-am speriat.

| Panteraa explică (pentru Alecs19):

Mersiii :*

| Alecs19 a răspuns (pentru Panteraa):

Http://meditatii-la-romana.blogspot.ro/.......html.Uite aici panteraa... Bafta si la mate!