| Christina13579 a întrebat:

Hey! Vreau si eu sa stiu propozitiile care nu se traduc exact din romana in engleza. Macar cele mai des folosite va rog, dau fundawinking happy

2 răspunsuri:
| KeepcalmandloveToto a răspuns:

I'm feeling blue=Sunt trist/a;
I'm going to do something(nu se refera la sensul lui "go", este vorba despre ceva ce ai de gand sa faci, un plan pe care vrei sa ti-l faci : I'm going to go on a BBQ; ceva ce urmeaza sa faci in viitor). Stiu ca nu sunt multe, probabil ca le stiai pe astea doua, sper sa nu te deranjeze ca la prima ti-am dat si traducerea (dar daca ajuti pe cineva, il ajuti din toate punctele de vedere). Peace happy

| Nymueh a răspuns:

How old are you?
How are you?