| Bizzlllee a întrebat:

Heyy! Ce se face la Protectia mediului?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa stii ce face un angajat al Agentiei de Protectie a Mediului(APM). Daca da, ar trebui sa stii ca atributiile unui angajat sunt in directa legatura cu pregatirea /specializarea pe care o detine ---atributiile/obligatiile de serviciu sunt specificate in fisa postului pe care-l ocupa.De exemplu:
* o persoana care lucreaza in cadrul laboratorului AMP se ocupa cu prelevarea probelor si efectuarea unor analize specifice pentru controlul calitatii aerului, precipitatiilor, a apelor, solului, a radioactivitatii din sol/apa/vegetatie, controlul nivelului de zgomot etc.
* o persoana angajata ca referent ecolog studiaza si evalueaza efectele asupra mediului ale activitatii umane, dezvolta planuri si solutii pentru a proteja, conserva, restaura, reduce si a preveni deteriorarea continua a mediulu.

| iSwag a răspuns (pentru alessia5158):

El se referea la specializarea de la liceu happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la materiile de la un liceu cu specializarea de "Protectia mediului" :D

Pentru "Resurse naturale si protecţia mediului" vezi materiile & nr de ore mai jos :

Pentru clasele 9-10 vezi linkul :
https://docs.google.com/......ps?/viewer z2; Plan+cadru+clasa+9+tehnologic.pdf

https://docs.google.com/......ps?/viewer z1; Plan+cadru+clasa+10+tehnologic.pdf

Pentru clasele 11-12 vezi şi ANEXA 4 la OMECI nr. 3412/16.III.2009 de la linkul :
http://eprofu.ro/tehnic/cadru-superior-tehnologica/

Toate cele bune!

| twas a răspuns:

Eu am facut PCM (protectia consumatorului si a mediului).Nu stiu daca e acelasi lucru.Esti clasa a 10-a?