| DragosAlex1 a întrebat:

Hi. imi puteti spune va rog 5 omofone si 5 omografe si prop cu ele sau doar ele...

Răspuns Câştigător
| valutzza a răspuns:

Omofone- mia si mi-a ( oaia a fatat o mia ) si ( mi-a dat cartea ei sa citesc ),nea si ne-a neam si ne-am,delegat si de legat si numai si nu mai! si omografe ( vesela, mama este vesela si eu mi-am cumparat o vesela noua,haina, acele, copii si copii ( am nevoie de niste copii la romana si copii se joaca in parc si mai gaseste tu unul! succes!