| GulDan a întrebat:

Imi doresc sa invat si eu spaniola!

Stiu cuvintele de baza dar as dori mai mult de atat.

Cum pot invata? niste cursuri/videouri sau ce imi recomandati va rog!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia-ti un curs de pe net sau cauta-ti un profesor/profesoara sa-ti dea meditatii. Inveti mult mai bine si mai corect cu-n profesor dar acum depinde si de posibilitatile tale financiare.

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna!
Incearca https://www.duolingo.com/ sau daca esti de pe telefon cauta in Google Play ''Duolingo''. Eu am invatat italiana foarte simplu pe el si sunt multumita 100%.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Telenovele/filme dublate+subtitrate în spaniolă
2. Dicționar, trebuie să înveți multe cuvinte să ai un vocabular cât mai bogat apoi după asta te apuci de gramatică.
3.Te duci la librărie și cumperi o carte de gramatică de lb. Spaniolă.
Sau dai comandă aici
http://www.libris.ro/......21576.html
4.Ascultă melodii în spaniolă.
5. Poți încerca și Duolingo.
6. Poți face meditații, simplu.
7.Cumpără cărți în Spaniolă, spre exemplu eu am Las Chicas de Alambre
8. Orice chestie contează la învățarea limbii (melodii...filme etc )
Succes ^-^

| KrisMusic a răspuns:

Daca vrei sa inveti spaniola iti recomand aplicatiile : Invata 50 de limbi!, Memrise Learn Languages Free, Language Learning - busuu, Babbel - Learn Languages. Sper ca te-am ajutat, funda?