| GulDan a întrebat:

Imi place mult spaniola si vreau sa invat credeti ca imi va folosi la ceva?

15 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu se știe dacă îți va folosi.
Dar, în mod categoric, nu vei pierde nimic dacă o vei învăța.
Doar dacă crezi că timpul pierdut cu această îndeletnicire l-ai putea altcumva folosi.
Sănătate!

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Cat ma bucur sa aud asta! Si mie imi place spaniola mult! O sa ma apuc de invatat cat de curand.De mult vreau eu sa o invat, dar tot timpul intervenea ceva, dar de data asta nu ma mai las! Apuca-te, incet, incet si vei ajunge departe! Succes si mie si tie! laughing

| GulDan explică (pentru Floreenofficial):

Am invatat ceva m-am apucat si eu de o saptamana e usoara si asemanatoare cu limba romana! Ms la fel!

| Floreenofficial a răspuns (pentru GulDan):

Pai e asemanatoare fiindca sunt limbi latine amandoua.

| RAY a răspuns (pentru Floreenofficial):

Engleza e o limba germanica gramatical si latina si germanica lexical, pronuntare germanica desi e ambele

| persseuss a răspuns:

O limba straina nu strica niciodata.nu stii cand o sa ti fie de ajutor

| RAY a răspuns:

Economic vb Spania nu o duce prea bine criza a cam zguduito de tot,de ce nu isi place engleza e limba usoara si frumoasa sau germana, adica daca tot inveti asa macar sasi foloseasca la ceva in viitor, spaniola america de sud saracie crunta, Spania prabusita economic, faci ce vrei

| GulDan explică (pentru RAY):

Si engleza invat m-am apucat de mai mult timp si am progresat stiu sa fac propozitii etc. happy ambele imi plac la fel big grin

| GulDan explică (pentru RAY):

Ca noi om fi mai binerolling on the floor)

| RAY a răspuns (pentru GulDan):

Ma bucur

| ascovit a răspuns:

Orice limba straina invatata iti va fi de folos in viata... acum depinde si de tine. Dar spaniola, din cate stiu eu, e o limba des intalnita, deci DA, iti va fi de folos.

| kovacskriszti a răspuns:

La telenovele

| TakahashiHiroshi a răspuns:

Hmm...orice limba te ajuta... vreau sa vad si eu pe cineva caruia ii place japoneza, sa nu fiu singurul care invata laughing

| ioanammaria a răspuns:

Este a 2 a limba vorbita dupa engleza, cauta pe google si convinge-te!

| RAY a răspuns (pentru ioanammaria):

O fi dar nu ai ce face cu ea in viitor