| Madalina_Oana_1973 a întrebat:

Imi poate explica cineva ce vrea sa spuna cerinta urmatoare? :,, Dupa frumoasa calatorie prin gradina zoologica trebuie sa recitesti textul si sa-l rescrii de la sfarsit la inceput, punctand momentele principale ale firului epic "

3 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa scrii exact cum este dar de la sfarsit la inceput. Putin ciudat dar asta cere

| Madalina_Oana_1973 explică (pentru cuvant):

Este foarte ciudat ca imi da doar 10 randuri iar textul este cat o pagina...

| cuvant a răspuns (pentru Madalina_Oana_1973):

E foarte probabil sa ceara un rezumat deoarece scrie sa atingi momentele importante. Fa un rezumat de la sfarsit la inceput cu momentele importante alte povestirii