| adrian2k a întrebat:

Imi poate spune cineva facultati fara admitere Cluj Napoca 2015 care sa fie cat de cat bune? Multumesc

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi listele de la linkul :
http://www.studentie.ro/....../index.php

Toate cele bune!

| moiseab a răspuns:

Buna,,,asta sigur te v-a ajuta..Pe domenii şi calificative, topul facultăţilor este următorul: Matematică - o singură facultate se regăseşte în top, în dreptul calificativului A. Este Facultatea de matematică a UBB. Informatică - UBB, calificativul A Chimie - UBB, calificativ A Inginerie chimică - UBB, calificativul B Geologie - UBB, calificativ A Geografie - UBB, calificativ A Ştiinţele Mediului - UBB, calificativ A Fizică - UBB, calificativ A Zootehnie, biotehnologii - USAMV Cluj-Napoca, calificativ A Inginerie civilă şi instalaţii, ingineria sistemelor, calculatoare şi tehnologia informaţiei - UTCN, calificativ A Inginerie mecanică - UTCN, calificativ B Ingineria produselor alimentare, agronomie, horticultură, silvicultură, inginerie forestieră - USAMV, calificativ A Inginerie aerospaţială, autovehicule şi transporturi - UTCN, calificativ B Inginerie industrială - UTCN, calificativ C Mecatronică şi robotică, ingineria materialelor, ingineria mediului, inginerie electrică şi energetică - UTCN, calificativ A Biologie - UBB, calificativ A şi USAMV care a obţinut calificativul B Medicină, medicină dentară, farmacie - UMF „Iuliu Haţieganu" care a primit calificativul A Drept - UBB care a obţinut calificativul A şi Universitatea „Bogdan-Vodă" care a obţinut calificativul D Ştiinţele Administrative - UBB care a obţinut calificativul A şi Universitatea „Avram Iancu" care a obţinut D Ştiinţele Comunicării, Ştiinţe Politice, Economie, Administrarea Afacerilor, Contabilitate, Relaţii Internaţionale, Marketing - UBB, calificativul A Management - UBB care a primit calificativul A, Universitatea „Bogdan-Vodă" care a primit calificativul C şi Universitatea „Avram Iancu" care a primit calificativul E Finanţe - Universitatea „Bogdan-Vodă" care a primit calificativul B Cibernetică, statistic şi informatică economică - UBB care a obţinut calificativul B şi Universitatea „Bogdan-Vodă" care a primit calificativul E Psihologie, istorie, studii culturale, artele spectacolului - UBB, A Sociologie - UBB care a obţinut calificativul A şi Universitatea „Avram Iancu" care a obţinut calificativul E Asistenţă socială - UBB, a, respectiv Universitatea „Avram Iancu" care a primit calificativul D Ştiinţele Educaţiei - UBB, B şi Universitatea „Avram Iancu" care a primit calificativul D Filologie - UBB, A şi Universitatea „Avram Iancu" care a obţinut calificativul E Arhitectură şi Urbanism - UTCN, calificativul B Arte vizuale - Universitatea de Arte şi Design, calificativ A Artele spectacolului - UBB, calificativ A Muzică - Academia de Muzică „Gheorghe Dima" a obţinut calificativul A, iar specializările muzică în cadrul facultăţilor de teologie ale UBB au primit calificativul E

Citeste mai mult: adevarul.ro/locale/cluj-napoca/topul-celor-mai-bune-facultati-cluj-napoca-1_50aed2d77c42d5a663a0f711/index.html