| Denisa_Laura_1997 a întrebat:

Imi poate spune cineva pe ce materii se pune accent la stiinte sociale si care sunt avantajele?

Răspuns Câştigător
| Alexandrescu19 a răspuns:

Eu am fost azi si m-am inscris la liceu, profilul fiind, Stiinte Sociale happy.
Se pune accentul pe Romana, Istorie, Geografie în SPECIAL happy
Doar în clasa a 9-a faci Matematica, fizica și Chimie ( dar foarte putin, vreo 1-2 pe saptamna )
Nu știu ce avantaje ar fi... poate ca scapi de mate laughing In fine, este un profil ok, și te poti descurca cu brio happy FUNDA? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandrescu19):

Dude, fizica şi chimia sunt obligatorii în a noua şi a zecea
mate se face în toţi cei 4 ani.

Şi btw, pentru cine a pus întrebarea
http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/ss.htm

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| Maran_Denisa_1990 a răspuns:

Aproape toate materiile, dar cel mai mult pe matematica si romana.