| droid96 a întrebat:

In cadrul unui text argumentativ, in primul aliniat trebuie sa incep mereu cu expunerea premisei date in cerinta ca sa mi se puncteze raspunsul ( de exemplu la bac)? Sau pot folosi premisa doar pentru redactarea concluziei?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Orice text argumentativ incepe de la o premisa. Si in domeniul logicii pornesti de la premisa ca sa ajungi la o concluzie.
Deci incepi cu premisa, dezvolti argumentarea si inchei cu concluzia (unde poti relua ideea principala a premisei si fie estid e acord ori o respingi)

http://www.scribd.com/doc/93884697/STRUCTURA-TEXTULUI-ARGUMENTATIV

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Eu stiu ca se incepe cu In opinia mea...si iti expui argumentele pe care le vei si dezvolta ulterior.Bafta! happy