| Kitty a întrebat:

In ce consta o fisa de lectura?

Răspuns Câştigător
| ella_6981 a răspuns:

In general contine mai multe pagini
prima pagina contine: autor, titlu, editura, ed.princeps(anul in care a aparut prima data), tema, gen si specie
pag 2 personaje
pag 3 rezumat
pag 4 structura si compozitie
pag 5 tehnici narative
pag 6 receptari critice

10 răspunsuri:
| hasadia a răspuns:

Deci,
ai nevoie de o foaie A4, pe care o
indoi. Pe prima pagina, scrii date despre autor,
in interior povestesti actiunea
iar pe alta foaie tot asa indoita, scrii locul si timpul unde se desfasoara actiunea cu citate din text

| cinnamon a răspuns:

Date generale despre textul citit (titlu, autor, gen si specia literara, etc), rezumat + opinia ta

| LoliQ a răspuns:

Fisa de lectura consta din: numele autorului, ce a scris, biografia lui si chiar un comentrariu la o poveste/nuvela/poezie etc. scrisa de el.

| Sconcsiş a răspuns:

Da' bine ca ar trebui sa stiu eu... straight face

| cristi_8689 a răspuns:

O lista cu cartile pe care le-ai citit sau pe care trebuie sa le citesti.

| Daria1001 a răspuns:

Pai cauta pe internet structura unei fise de lucru

| alexandrag a răspuns:

O fisa in care scrii comentariul unei lecturi sau povestirea ei

| pooffik a răspuns:

Intr-o fisa (care probabil o primesti de la scoala) cu anumite lecturi care trebuie sa le citesti in timpul liber si dupa sa faci referat cu lectura respectiva. exista si posibilitatea sa fie si poezii.

| floristok a răspuns:

In fisa de lecutra sunt puse intrebari din cartea pe care ai citit-o referitoare la text