| eumi a întrebat:

In ce zodie este cineva nascut pe 20 ianuarie: Capricorn sau Varsator?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Problema este controversata. Unii astrologi sustin ca data de 20 ianuarie apartine zodiei capricorn, iar altii ca, aceasta zi ar apartine zodiei varsatorului. Eu am o carte denumita "Horoscop Universal pentru noul mileniu", scrisa de Geraldine Rose si Cassandra Wilcox unde ziua de 20 ianuarie apartine la zodia capricornului, zodie care incepe la 22 decembrie si se termina inclusiv pe ziua de 20 ianuarie, zodia varsatorului incepe din 21 ianuarie.

Daca vrei sa verifici, trebuie sa te uiti si in horoscopul dat in saptamanalul cultural, stiintific independent "Magazin", in care se trece zodia capricornului cu doua data diferite 21-22 decembrie pentru inceput si 20-21 ianuarie pentru sfarsitul zodiei.

Stii astrologia nu este chiar o stiinta exacta, motiv pentru care fiecare astrolog face o intrerpretare proprie asupra influentelor astrelor asupra personalitatii indivizilor nascuti in anumite zile ale anului.Fiind oricum la sfarsitul perioadei persoana nascuta in 20 ianuarie are caracteristici si din capricorn dar si din varsator. Se poate verifica citind ambele horoscoape si comparand influientele pe care le are persoana respectiva din zodiile respective. Daca imi trimiti adresa ta de E-mail pot sa-ti trimit un horoscop care este mai special pentru ca indica caracteristicile zodiacale pentru fiecare zi si atunci poti afla lucruri mai interesante.

| Maya2011 a răspuns (pentru mariana):

Si eu sunt pe 20 ianuarie, dar conform calcului zodiacal pe care l-am facut sunt capricorn, insa caracteristicile din capricorn nu mi se potrivesc decat f putin... deci as spune ca sunt varsator.

Alte răspunsuri
52 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Zodia ta este Varsatorwinking

| DenissaDeea a răspuns:

Este in zodia varsator 20-01/18-02.

| kh1ss a răspuns:

Varsator

| ICanLoveYou a răspuns:

Esti varsator

| Alexandra2095 a răspuns:

Si eu sunt pe 20 ianuarie si ma confrunt cu aceeasi dilema.Cred ca suntem capricorn, cel putin asa ma simt eu.Eu sunt nascuta la 10 PM si sunt ultimul decan.Eu ma consider capricorn.Si tu poate ai observat ca uneori esti nebunatica asa, mai aeriana, dar numai uneori. Eu am ascendent in berbec, poate si de asta.big hug kiss...

| Ioonela a răspuns:

Varsator.

| vintagegreen a răspuns:

E capricorn, ca varsatorul incepe pe 21 ian

| moesia a răspuns:

Eu zic ca este capricorn...

| Camy_5455 a răspuns:

Varsator 20. 01 pana pe 08. 02: primul decan al varsatorilor este 20. 01 - 29. 01 iar al doilea decan e 29. 01 - 08. 02!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caprcorn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este varsator, daca este nascut pe 20 ianoarie pentru. zodia caprocorn se termina pe 19 ianuarie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn, deoarece sunt un capricorn si toate caracteristicile acestuia ma contureaza. dar sunt foarte mandra ca sunt un capricorn chiar daca sunt pe 20 ianuarie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn toata ziua si noaptea si ce vrei tu. te simti cumva dilimana? eu stiu cum e ca eu sunt pe 21

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am aflat si eu in urma unor cautari mai indelungate, persoanele nascute pe 20 ianuarie pot fi ori varsator ori capricorn deoarece zodia capricorn se termina pe 20 ianuarie la ora 7 a. m. (sau ceva de genul) si varsatorul de la 7. Oricum, este clar ca, persoana care este in ultima sau prima zi a unei zodii, imprumuta caracteristici de la amandoua. Si eu sunt pe 20 ianuarie si am caracteristici din ambele zodii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ora in care s-a nascuttongue[cred...]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti nascut pe data de 20 ianuarie eu crd ca esti capricorn happy... da mai bine fa`ti un calcul de zodii si vei sti exact pentru ca intervalele difera de la an la an si depinde in ce an te`ai nascut happywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceasta dilema cu varsator sau capricorm dar cel mai bine e sa verifici ambele rubrici de la horosco...succeshee hee.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E capricorn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsator...eu tot sunt nascut pe asa data...la ora 20:30 tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce am cautat si ce am gasit pare ca carpricornul incepe in aceeasi cu varsatorul acum depinde de ora la care te-ai nascut si eu sunt nascut pe 20 ianuarie la ora 17:30

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsatorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn 21dec-19ian varsator 20ian-18februarie

Alte răspunsuri