| Anca2999 a întrebat:

In clasa a 9-a materia de mate-info la mate, bio, fizica etc e diferita de cea de la stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Da, materia este diferita, mai ales la matematica, deoarece la mate-info vei face M1, iar la stiinte ale naturii M2.De asemenea, biologia se studiaza mai aprofundat la stiinte, unde vei face 3 ore pe saptamana fata de 2 la mate-info.
O zi buna.

| Anca2999 explică (pentru alexs99):

Banuiesc ca nu pierd prea multe la bio daca ma transfer in urmatorul an la stiinte, nu?

| alexs99 a răspuns (pentru Anca2999):

Nu, nu pierzi mare lucru, esentialul il faci si la mate-info.

| Anca2999 explică (pentru alexs99):

Mersi ^_^

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te PLICTISEŞTI, atunci studiezi COMPARATIV Programele ( în vigoare )!
Le găseşti la linkul :
http://programe.ise.ro/Actuale/Programeinvigoare.aspx

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Da, din acest motiv exista separatia dintre specializari.

| Ineys a răspuns:

Da, ai ceva lectii in plus, si aprofundezi anumite chestii. Dar la Bio cred ca e invers. Cred ca cei de la stiinte ale naturi fac ceva lectii in plus, daca nu ma insel.

| Daniellllll1 a răspuns:

Pai normal, profilul real e diferit de cel uman

| Valenziana a răspuns (pentru Daniellllll1):

Stii ca stiintele naturii e profil real la fel ca mate-info nu? Stiintele sociale sunt la uman.

| Valenziana a răspuns (pentru Daniellllll1):

Singura diferenta pe care o stiu e ca la mate-info faci M1, la bio-chimie M2 care e mai usoara ca M1. Deci la mate-info faci mai multa mate, putin mai multa materie.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Valenziana):

Da,mi s-a parut ca scrie Stiinte Sociale au asa mi-a trecut mie prin minte.

| DirviziuQ a răspuns:

Daniele, stiintele naturii nu e tot una cu stiinte sociale. Stiintele natutii e bio-chimie, care apartine profilului real

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Mda,am citit gresit...sau mi-a venit mie in cap stiinte sociale

| DirviziuQ a răspuns:

Nu-i o problema dar data viitoare citeste mai atent intrucat cei care nu stiu pot fi indusi in eroare.