| DexxTer a întrebat:

In mod normal, la un test sau un examen de limba romana, cat la suta ti se scade din punctajul total la textul argumentativ daca nu respecti structura, dar totusi iti exprimi o opinie?

6 răspunsuri:
| Qwgjfwmx a răspuns:

Jumătate. probabil. c.c

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Daca nu respecti structura nu ti-l mai considera text argumentativ si nu iti mai da nici un punct, dar depinde si de profesorul care corecteaza, caci s-ar putea sa iti dea jumate de punctaj ca doar tu ti-ai exprimat opinia, dar poate considera si ca tu nu stii nimic decat sa zici o opinie ca la Nelu de pe strada sau cestio cine.

| CartofiorDulce a răspuns:

Structura reprezinta cam jumatate din punctaj.

Răspuns utilizator avertizat
| Jokerh6662 a răspuns:

Un sfert cam asa, conteaza sa stii

| arinusa12 a răspuns:

Depinde ce ai scris