Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2918381intrebari
Quiz-uri TPU
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Mai
SATI 268.932AFISARI
127.579VIZITE
108.474V. UNICI

In propoztitia cu semnul exclamari de la subiectul 1 ex:2 Evaluare nationala de anul asta era bine si:Semnul exclamari s-a pus la sfarsitul unei propoziti exclamative pentru a marca intonatia specifica unei astfel de porpoziti. Si va intreb daca e bine.Si va rog sa-mi spuna unu carei bun si ii sigur cai raspunsul bun.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Cel mai bun raspuns era asta: "Semnul exclamarii s-a folosit cu rolul de a marca sfarsitul unei propozitii exclamative si pentru a arata mirarea personajului". Asa am scris eu si cand ne-a spus profa de romana ce trebuia scris, ea a spus ca e bun raspunsul.
  • a răspuns:
    Daca vrei uitate pe www.edu.ro, acesta este un site oficial, si te uiti la modele iunie! Bafta si la mate!(parta-mi noroc:))
  • a răspuns:
    Sau puteai sa scrii ca exprima o strigare, o manifestare a bucuriei sau ce draq era acolo ca am uitat/
  • a răspuns:
    Da este bine... era bine si daca spuneai ca marcheaza un enunt exclamativ, era suficient...
  • a răspuns:
    Depinde de corector...Eu zic ca ar trebui sa-ti dea punctajul sau macar jumatate din el.