| andreiboss31 a întrebat:

In scurt timp o sa intru la liceu dar nu asta conteaza.Pot sa fac in loc de franceza germana? Ca mi e mi se pare franceza cam grea(am media 5), iar germana mai usoara, si am invatat ceva cuvinte in germana dintr un ghid de conversatie si niste lecti de incepatori pentru limba germana.

Răspuns Câştigător
| deadlykiss a răspuns:

Prima data trebuie sa vezi daca in liceul respectiv este si un profesor de germana, asta o sa stabiliti in primele zile de liceu, ce optiuni aveti in aceasta privinta.

1 răspuns:
| xyz119 a răspuns:

Desigur că poţi. Vei avea să alegi, la începutul anului, dintre cele două limbi. Nu cred că se ţine cont de ceea ce ai făcut în anii anteriori.