| annaZz a întrebat:

Incepe scoalaaaa... of sad. Intru in clasa a 7-a, si imi este cam frica... Voi ce ziceti, cum e clasa a 7-a?
Am auzit ca la romana sunt chestiuni de finete, un copil care merge la olimpiada la faze importante, le poate face fata?
La mate cum e? Greu sau usor fata de clasa a 6-a?
Chimia cum e? Dar educatia civica?
La fizica e dificil? Dar... la biologie? happy
Ohhh, multe intrebari, un singur raspuns, le astept pe toate, toata lumea primeste votic! happy

Răspuns Câştigător
| CHANELno5 a răspuns:

Ei,normal ca va fi putin mai greu decat in clasa a6-a,avansezi. Dar stai linistita, nu sunt lucruri pe care nu le poti invata. Romana e usoara, la matematica daca inveti cateva formule te descurci ( daca aprofundezi te super-descurci laughing, daca ma intelegi )
Chimia e ok, sunt cateva formule pe care daca le inveti acum o sa le folosesti pana intr-a12a. Fizica, ce sa spun, nu-mi place si nu mi-a placut, dar banuiesc ca daca o inveti ( lucru pe care eu nu prea l-am facut), o sa te descurci. Biologia e super usoara daca iti place, dar trebuie sa inveti.
Civica..nici aia nu mi-a placut, am invatat de la o ora al alta doar pentru nota, normal.
Deci, dupa cum vezi, totul se rezuma la verbul "a invata". Daca inveti e ok.
Multa bafta in noul an scolar iti urez!

10 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

La drc copile, treac a 12a, vine bacul si tu te plangi de clasa a 7a? Stai linistit, daca inveti nu ai de ce sa iti faci griji.

| Oana_4980 a răspuns:

Si eu trec in clasa a 7 -a! nail biting Mor de frica! crying Ne-au zis si unii profesori ca este dificil! Si o fata care a terminat liceul mi-a zis ca aceasta clasa este cea mai grea din toate. sad

| Roses a răspuns:

Clasa a 7-a e nici grea, nici usoara. Daca stii foarte bine anumite materii unde au olimpiada, de ce sa nu faci fata? La mate e mai greu, faci mai multe chestii la geometrie si algebra. Chimia e foarte frumoasa, numai sa o intelegi din prima.La fizica sunt bata, deci orice lectie la fizica mi se pare foarte grea. La bio e foarte frumos, nu o sa fie greu oh go on Stai linistita! daca inveti, n-ai de ce sa-ti fie frica oh go on

| Roses a răspuns:

Oh,si la civica e plictisitoor happy

| ツDiana a răspuns:

Daca inveti, nu e greu.

| BluishAngel a răspuns (pentru Oana_4980):

Nu e adevarat.Probabil ca fata aia spune asa doar ca sa te sperie sau pentru ca ea nu a invatat mai nimic si de asta i-a fost greu.Cat despre profesori, se poate sa va fi zis asa pentru a va speria si a pune burta pe carte.Nu-ti fa griji.winking

| NoMusicNoLife a răspuns (pentru Oana_4980):

Stai calma, a 8-a e cea mai grea din gimnaziu.

| ASALARAS a răspuns:

Si eu trec tot in a 7 si imi este frica. Uita-te si tu pe "http://www.temedematematica.com".Te vei descurca.Succes.

| AlexandraPrincess a răspuns:

E usoara daca inveti...Eu sunt in a7a si este cea mai frumoasa

| VIOLETMOV a răspuns:

Da, eu acum trec a 8-a, deci stiu, DA, e mai greu decat a 6-a, CLAR! Dar nu e extrem de greu, daca inveti si esti serios o sa fie floare la ureche