Întrebare recomandată | DariaHàhaa a întrebat:

Intalnirea bobocilor e importanta? (adica iti faci prieteni etc.)

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La ce te referi prin "intalnirea bobocilor"? Banuiesc ca e vorba de o intalnire la o terasa sau ceva in prima zi, dupa ce ati scapat de la ore, pentru a va cunoaste mai bine. Cel putin la noi cam asa e. E importanta si nu prea. Prieteni o sa-ti faci oricum de-a lungul celor 4 ani. Daca te simti bine in compania unor necunoscuti, daca esti sociabila, daca nu esti timida si daca-ti plac iesirile, atunci du-te. Eu unul nici n-am vrut sa aud de asa ceva in clasa a 9-a.

| R0R0 a răspuns:

Destul de importanta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mai importanta decat scoala. Nu rata.

| UnBroken2016 a răspuns:

Depinde de persoana. Imi si imaginez turma de oi, care mai de care sa se dea mai mare cu iphone 12 si "toale" de firma laughing. Clar nu trebuie sa ratezi asa ceva.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Acum imi dau seama ca noi lucram in detrimentul nostru. Vom fi asaltati de un potop de intrebari - cu ce fard si cu ce rochie sa se imbrace la bal.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Intrebarile de genul apar an de an. De pe 1 septembrie apar multe cu " ce ma imbrac ca vine scoala " si chestii de genul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Asta e bine. Pe mine ma intristeaza cand ii aud ca sunt respinsi, nu sunt admisi intr-un grup, cad in depresii etc. Daca stai de vorba cu grupurile probabil il pot critica pe Hitler dar ei nu asimileaza unii copii perfect normali sau putin mai retrasi sau pe cei cu nivel peste medie. Parintii nu se ocupa suficient si nici profii, mai degraba ascund sub pres decat sa piarda scoala clasificari de top. Peste ani se vor mira ca li se fura caciula in tranvai dar ei si-o furra singuri.

| doreal a răspuns:

Si la mine cred ca se face, dar nu ma duc. Prima data astept inceperea liceului, sa observ care e de treaba si care nu, dupa ies cu ei.