| Zanisoara a întrebat:

Intr-o sticla este o bila, iar sticla este astupata de un dop.Cum poate fi scoasa bila fara a sparge sticla,fara a gaurii dopul si fara a-l scoate? (Nu e tema, e intrebare de cultura generala)

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Pune-o cu fundul în sus în cuptor. Dacă e sigilată bine, presiunea aerului din sticlă va împinge bila afară.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Gizăz):

Da da' cica dopu' nu trebuie scos... poate cu o magie ca altfel nu vad cum.

| Arthiom a răspuns:

Sticla trebuie sa ramana intacta? Daca nu tai fundul sticlei si scot bila apoi il lipesc la loc tongue