| ShadowSlck a întrebat:

Intrebarea mea este : Cum pot eu sa invat pana in iunie, toate comentariile la romana? Sunt la filologie. Cum pot sa retin 20 de comentarii si sa nu ma incurc? Mi se pare imposibil...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E imposibil daca incerci sa le inveti pe de rost. daca ai citit operele si stii despre ce e vorba, cu notiunile de baza despre operele literare / caracterizari samd e floare la ureche sa dezvolti logic comentariile

| aXandra a răspuns:

Eu îți propun așa:
-să cunoști structura eseului
-să cunoști ideologiile
-poeziile (gen Plumb, adică alea scurte) să le înveți
-să ai habar ce-i cu celelalte opere.

Mie mi se pare imposibil să reții 20 de comentarii pentru bac. Succes la învățat...